סידני גשר

ניו זילנד

ניו זילנד

 

 ראשי בתי ספר אוניברסיטאות  |  ויזת סטודנט

 
דף ראשי > לימודים  > בתי ספר
 

ניו זילנד היא ארץ דוברת אנגלית ורוב הניו זילנדים הם ממוצא בריטי.

בניו זילנד בתי הספר מחולקים לקטגוריות של חינוך מעורב או חינוך נפרד לבנים או לבנות. בממוצע, בתי ספר נפרדים הישגים לימודיים טובים מאוד ובערך 25% מהתלמידים לומדים בבתי ספר נפרדים.

מערכת החינוך בניו זילנד מתחילה במעון לפעוטות ובגן הילדים. רוב הילדים מתחילים את בית הספר היסודי (כתות א'-ו') בגיל 5 ועוברים לחטיבת הביניים (כתות ז'-ח') בגיל 11. התיכון  (כתות ט'-י"ג) מתחיל בסביבות גיל 13 ומסתיים בגיל 17 או 18.
 

רוב התיכונים הם ממלכתיים, אך ישנם בתי ספר אחרים שלהם גישות מחשבתיות או דתיות מיוחדות. הלימודים והסטנדרטים הלימודיים בכל התיכונים דומים וכל התיכונים מכינים את תלמידיהם לאותן בחינות בגרות ארציות המוכרות בכל ניו זילנד

מערכת החינוך בניו זילנד התפתחה והתרחבה כדי לאפשר ליותר ויותר תלמידים לממש את הפוטנציאל שלהם. כחלק מאסטרטגיה זו, ה-NCEA (תעודה ארצית על הישגים לימודיים) הינה הדרגתית ותאפשר לתלמידים לקשר טוב יותר את לימודיהם התיכוניים להשכלה העל-תיכונית.

מכתה י"א, תוכנס בהדרגה ה-NCEA. באופן כללי, ה-NCEA הינה תעודה ייחודית בכך שכל הלימודים בכיתות הגבוהות נחשבים. מלבד שפות ומתמטיקה בשלב 1, אין מקצועות חובה ובתי ספר יכולים לתכנן תוכנית לימודים עצמאית. במקצועות המסורתיים, רוב בתי הספר ילמדו אותה תכנית חד שנתית, אך תלמידים יכולים לקבל נקודות זכות על מגוון רחב של מקצועות, כולל מקצועות אמנותיים ותעשייתיים.

 


צור קשר  |  מי אנחנו  |  תנאי שימוש  |  פרסם אצלנו  

 

  Copyright © New Zealand

 

 
דגל אוסטרליה

דף הבית
רקע
ויזות
הגירה
לימודים
טיול
ערים
אוסטרליה