סידני גשר

ניו זילנד

ניו זילנד

 

 ראשי  |  אוקלנד וולינגטון  |  קרייסצ'רץ

 
דף ראשי > ערים
 

ניו זילנד מציעה טעימה מכל נוף אפשרי בארץ קטנה יחסית. ניו זילנד דומה בגודלה לבריטניה או יפן אך אוכלוסייתה אינה עולה על 3.9 מיליון נפש בקירוב. רוב התושבים מתגוררים באזורים עירוניים, כך שאזורי הכפר מיושבים בדלילות. בעוד שהנוף מייחד את ארצנו משאר העולם, בני עמנו ידועים כידידותיים, חזקים, יצירתיים ועצמאיים.

אוקלנד (Auckland) היא העיר הגדולה ביותר עם אוכלוסיה המונה 1,025,000 נפש. זוהי עיר נקייה ומרווחת, השוכנת בין שני נמלים טבעיים ונחשבת לאחד המקומות הנחמדים ביותר בעולם לגור בו. העיר הידועה כ"עיר השייט", היא הבסיס לגביע אמריקה במרוץ יאכטות. באוקלנד נמצאת קהילת הפולינזים הגדולה בעולם וזירת אמנות תוססת.

וולינגטון בירת ניו זילנד האירופאית (הקרויה על-שם הדוכס הראשון מוולינגטון, שהביס את נפוליאון בקרב ווטרלו) נוסדה ב-1840 כמושבה צנועה למדי שנועדה להיות גם יישוב חקלאי וגם עיירת-נמל. העיר ההררית (אוכלוסייה: 343,000) נהנית מכל היתרונות הטמונים בהיותה עיר הבירה של ניו זילנד. וולינגטון הממוקמת סביב נמל יפהפה, מציעה זירה תרבותית יוצאת דופן וגישה חופשית לשטח החוף, בו מצויות מסעדות, חנויות ואירועים מיוחדים רבים.


קרייסצ'רץ כרייסטצ'רץ', העיר הגדולה ביותר באי הדרומי (אוכלוסייה: 316,000) היא בעלת מראה ותחושה אנגלית. הנהר אייבון מתפתל לאורך מרכז "עיר הגנים" של ניו זילנד.כרייסטצ'רץ' היא מרכז תיירותי גדול, ונמצאת על החוף אך במרחק של שעת נסיעה בלבד מאזורי הסקי. היא גם השער לאיי צ'טנאם ולאנטרטיקה. המרכז האנטרקטי הבינלאומי בהחלט שווה ביקור.

המילטון

עם אוכלוסיה של מעל 115,000 נפש, המילטון היא העיר הרביעית בגודלה בניו זילנד. זהו המרכז המסחרי, תעשייתי וחינוכי של וואיקאטו, איזור הידוע בייצור החקלאות והגננות שלו. תצוגה חקלאית ענקית, אג פילדייס, מוצבת מדי שנה במיסטרי קריק, ליד שדה התעופה המילטון. המילטון קרוב למספר חופים נהדרים בחצי האי קורומנדל, ולסקי באיזור הרמה הוולקנית המרכזית.

פאלמרסטון נורת'

רוב 72,000 תושבי פאלמרסטון נורת'  הם סטודנטים באחד ממספר המוסדות התוססים להשכלה על-תיכונית. העיר הממוקמת על גדות נהר המנאווטו היא מרכז לחינוך ומחקר בסביבה כפרית ידידותית. היא נמצאת במרחק שעתיים נסיעה מוולינגטון ולא הרחק ממפרץ הוק, ואיזור טראנקי, וויירארפה והורוונואה – אידיאלי לסטודנטים המעוניינים לטייל בשטחים הפתוחים.

דנדין

דנדין (אוכלוסייה: 114,000 בקירוב) מציעה מבנים ויקטוריאנים וגנים מלאי חן לציבור הסטודנטים הפורח ולקהילת האמנות יוצאת הדופן. תמצא פאבים, מועדונים, מוזיאונים וגלריות, עם מבני אבן יפהפיים של אוניברסיטת אוטגו, המוסיפים את סגנונם לעיר הסטודנטים הזו.  יש גישה קלה למגוון חופים, מהגלים העוצמתיים של האוקיינוס השקט ועד למפרצים המקסימים של חצי האי אוטגו, בית מקלט לפינגווינים צהובי עיניים.

 


צור קשר  |  מי אנחנו  |  תנאי שימוש  |  פרסם אצלנו  

 

  Copyright © New Zealand

 

 
דגל אוסטרליה

דף הבית
רקע
ויזות
הגירה
לימודים
טיול
ערים
אוסטרליה