סידני גשר

ניו זילנד

ניו זילנד

 

 ראשי  |  היסטוריה אקלים  |  מפת ניו זילנד

 
דף ראשי > רקע  > היסטוריה
 

מעריכים כי המאורים יישבו את ניו זילנד בערך בשנת 800 לספירה. 800 שנה בקירוב לאחר מכן גילה העולם המערבי את ניו זילנד. ב- 1642, בניסיונו לאתר את אדמת אוסטרליה העשירה והמסתורית, הבחין אבל טסמן, מגלה הארצות ההולנדי בחופו המערבי של האי הדרומי.

האירופאי הראשון שכף רגלו דרכה על אדמת ניו זילנד היה קפטן ג'יימס קוק מאנגליה, ב- 1769. הוא גם האיש שהכין את המפה הראשונה, אך הלא מדויקת של הארץ.

מתיישבים מאנגליה החלו להגיע בשנות השלושים של המאה ה-19, ועד 1840 נכרתה ברית בין בית המלוכה לבין ראשי שבטי המאורי. ברית וייטנגי העניקה לבית המלוכה ריבונות על ניו זילנד, דבר השנוי במחלוקת גם כיום, כיוון שהתרגום המאורי אינו זהה לזה האנגלי..


107 שנים לאחר מכן, ב- 1947 הכריזה ניו זילנד על עצמאות והפכה להיות מדינה בזכות עצמה, לאחר שבריטניה לא אפשרה לחיילים ניו זילנדיים לחזור להגן על מולדתם מפני האפשרות של פלישה יפנית במלחמת העולם השנייה.

למרות שכל הניו זילנדים הפכו להיות אזרחי ניו זילנד, עד 1977 הם היו עדיין נתינים בריטיים. ב- 1983, ניו זילנד הוכרזה כ"ממלכת ניו זילנד", וב- 1986 הדירה החוקה את בריטניה מכוחה לחוקק עבור ניו זילנד כשהדבר נתבקש.

כיום, המלכה אליזבת מחזיקה בתואר מלכת ניו זילנד, ומיוצגת ע"י הוד מעלתו אנאנד סטיינאנד, המושל הכללי. ניו זילנד נותרה חלק מחבר העמים הבריטי, אך כמדינה עצמאית.

 


צור קשר  |  מי אנחנו  |  תנאי שימוש  |  פרסם אצלנו  

 

  Copyright © New Zealand

 

 
דגל אוסטרליה

דף הבית
רקע
ויזות
הגירה
לימודים
טיול
ערים
אוסטרליה